Понеділок, 29.04.2024, 00:29

Головна » 2014 » Січень » 28 » "Врятуй крота!"
"Врятуй крота!"

«Врятуй крота!»

З 28.01.2014 року у Іванівському НВК з ініціативи учнів 5-го класу (Гулак Анастасії, Гаврилькова Олександра, Тіхонова Сергія, Русіна Юрія, Федорової Аліни, Конотопа Віталія) та їх класного керівника Сергієнка С.О. стартувала акція «Врятуй крота!». Вона покликана запобігти негативному впливу випромінювання з  батарейок. Чи знаєте ви, якої шкоди завдають навколишньому середовищу батарейки, що викидаються в сміттєве відро? Адже всі ми, хоч і опосередковано, використовуємо їх кожен день. Від батарейок працюють годинники, електричні зубні щітки, електробритви, ліхтарики, комп'ютерні мишки,  а також телефони, плеєри, фотоапарати, ноутбуки, сигналізації та інша апаратура. У кожному автомобілі використовується акумулятор, який, по суті, теж є батарейкою. Зараз батарейки продаються практично в кожному магазині або кіоску, ми легко можемо їх придбати, а от викидаємо їх зовсім неправильно! Одна пальчикова сольова батарейка, викинута на звалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі. У сольових батарейках міститься цинк, пасивне вугілля і двоокис марганцю, електроліт з хлориду амонію. Ці речовини потрапляють в землю і грунтові води, завдаючи тим самим невиправної шкоди всьому живому, включаючи людину. Вони потрапляють в організми тварин, у фрукти, які ми їмо самі і даємо нашим дітям, випаровуються у повітря, яким ми дихаємо. Вчені підрахували, що одна батарейка, викинута в сміття, вбиває  або два дерева,  або 2 крота   чи 1 їжачка,  або ж кілька тисяч дощових хробаків.

Та вихід є. Людство придумало, як утилізувати сольові батарейки. Так, у Європі існує 3 заводи, які переробляють (вручну!) використані батарейки. І уявіть: один з таких заводів знаходиться в Україні, у місті Львів!

Тож, збережемо наше довкілля! Шановні колеги, учні шкіл Кіровоградського району! Приєднуйтесь до порятунку кротів: організовуйте пункти збору батарейок!

Збережемо довкілля разом!

Переглядів: 446 | Додав: училка | Рейтинг: 5.0/1